Towards the World's Biggest Derby Match: Fenerbahçe – Galatasaray

03Gs1905

The Lions Of Bhosprous
20 April 2005
Afyonkarahisar
Galatasaray-Lions
In the 16th week of the Turkcell Super League, our opponent is Fenerbahçe on the away pitch. The latest information about the two teams before the match on Sunday, 3rd December at 7.00 p.m., the report of injured and suspended players, weather forecast and all the statistics are as follows…

Match Info
Match: Turkcell Super League – 16th Week
Stadium: Şükrü Saracoğlu
Date: 3 December Sunday / Time 7.00 p.m.
Referees: Selçuk Dereli- Adil Sinem -Mustafa Emre İyisoy / 4th Referee: Yunus Yıldırım.
Injured Players: Orhan Ak, Hakan Şükür, Aydın, Ferhat (Galatasaray); Rüştü, Ümit, Selçuk (Fenerbahçe)
Suspended: -
Weather Forecast: Temperature is 15°C in the daytime and 7°C at night.

Live Broadcast
TV: Lig TV
Internet: www.galatasaray.org

Galatasaray
Galatasaray has won 7, drawn 6 and lost 2 of its 15 matches in Turkcell Super League so far. Galatasaray is at 2nd place in the league table with 27 points. During these games, it has scored against opponents 28 goals. 8 of these 28 goals were scored by Saşa İliç, 6 by Ümit Karan, 3 by Hakan Şükür, 3 by Arda and 2 by Hasan Kabze. Other goals were scored by Ayhan, Cihan, Necati and Hasan Şaş.

Last 5 Matches
Karşıyaka 1-2 Galatasaray (Fortis Turkey Cup A Group 2nd Match)
Galatasaray 4-0 Sakaryaspor
Antalyaspor 0-1 Galatasaray
Girondins de Bordeaux 3-1 Galatasaray (Champions League C Group 5th Match)
Galatasaray 3-1 Sivasspor

Fenerbahçe
Fenerbahçe is the leader of Turkcell Super League with 31 points. It has won 9, drawn 4 and lost 2 of its 15 matches. During these games, it has scored against opponents 32 and conceded 14. Alex is the best scorer of the team with 10 goals.

Last 5 Matches
Sivasspor 0-4 Fenerbahçe (Fortis Turkey Cup C Group 2nd Match)
Denizlispor 0-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe 0-0 Beşiktaş
Fenerbahçe 3-0 Palermo (UEFA Cup Group Match)
Trabzonspor 1-2 Fenerbahçe

Fenerbahçe
1 Volkan Demirel
22 Serdar Kulbilge
34 Rüştü Reçber

5 Ümit Özat
16 Kerim Zengin
17 Can Arat
19 Önder Turacı
24 Deniz Barış
35 Diego Morena Lugano
36 Edu Dracena

4 Stephen Appiah
7 Mehmet Yozgatlı
11 Tümer Metin
15 Mehmet Aurelio
20 Alex
21 Selçuk Şahin
25 Uğur Boral
27 Kemal Aslan
29 Olcan Adın
30 Serkan Balcı

9 Mateja Kezman
10 Tuncay Şanlı
23 Semih Şentürk
99 Deivid de Souza

----------------------------------------------------------------
GALATASARAY FOR GLORY!!! :D

its about time to show you lesson for making us emberassed in champions league!!!. You are coming to Şükrü Saracoğlu and think that will go out of the stadium with glory .. some crazy members :D

Bakalım, benim şahsen Şükrü Saraçoğlu'ndan herhangi bir korkum yok, aklı olan adam zaten geçen sene yenilme sebebimizin, Gerets efendinin oyuna soktuğu genç ve tecrübesiz adamlardan kaynaklandığını anlar. Şansa bak, iki tane sol bek adam sakat. Orda Ergün oynayabilir yarın ama eğer Gerets yine Cihan'ı sola çekip, Sabri'yi sağ beke alırsa vay halimize. O sümüklü Mehmet Yozgatlı bile bizim sol tarafımızı kangren edebilir. Ondan solda yarın mutlaka Ergün oynamalı. Hakan sakatmış, sevinsemmi, üzülsemmi bilemyorum. Nedeni ise, Hakan'ın sakat olduğu maçlarda genelde Necati tercih ediliyor, ve zavallı bombacı Hasan Kabze kenarda oturuyo. Bana kalsa Ümit Karan ve Hasan Kabze'yi banko sürerdim, sonuçta Fener'in ağır batarya defansını anca bu iki adam parça pinçik edebilir. Kaleci allahtan Mondragon, ama gene Appiah geçen seneki gibi balık vuruşlarını yaparsa 10 Mondragon bile kurtaramaz o topu. Allahtan tek umut kaynağım, Fenerin sağ bekleriyle fena taşşak geçicek olan Arda. Eğer o Liverpool maçındaki gibi oynarsa orayı darma duman eder, ama yok Bordaux maçındaki gibi oynarsa, taşşak geçilecek olan o olur, gene koyar kafayı attırır kendini oyundan. Son olarakta orta sahadan pek bir korkum yok. Inamoto düzeldi biraz, yavaştan adam gibi oynamaya başladı, Iliç'in ne bok yiyeceği belli olmaz, adam bazen fena oynuyo bazen kaybolu aynı Alex, ondan Iliç hakkında pek bi yorum yapmiyim, sağ açıkta mutlaka Hasan Saş oynamalı, o adamın hırsına hayranım, o oynarsa, orta sahada iyi pres yapılır. Gerisi artık allaha kalmış, bu işlerde biraz şans işi, ondan çokta kesin konuşmamak lazım. Bu arada vapurlarla toplu gidişi yasaklamışlar, neden acaba koskoca Kadıköy 2.000 tane GS'lidenmi korkuyo? Şimdi gene eskisi gibi ayrı ayrı otobüslerlemi gidicez maça?

sizin sagliginiz ve guvenliginiz icin yasakliyorlar tabiki... vapurla gelirseniz kapida agir bir " WELCOME TO KADIKOY " olucak o yuzden siz otobuslerle gelinde fazla oymayualim sizleri . Biraz tokat atmak lazim sizeki avrupada "aslan" gibi kukrersiniz belki 1-2 macta olsa.. kedi gibi miyavliyosunuz simdiye kadar , basit bordox takiminda bile rezil ettiniz turkleri fransizlara.

Avrupadaki maçlarda Türk takımını desteklemeyeyip Fransız bayrağı açmışındır sende bazı tipler gibi potansiyel var.

Söyle bana bakalım Ermeni soykırımını iddaa eden adi Fransızlardan ne farkın kaldı??

GALATASARAY BU SEFER YENECEK.VE GENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ..

Everybody knows the biggest derby in the world is Den Hoek - SV Alsemberg !!!!

Kardeşim iddaalı konuşmanın anlamı yok. massacre_1907 nickli arkadaşımında değindi nokta şu ki, 2000 tane Galatasaray'lı Kadıköy'e girince ne oluyo kendisi çok iyi bilir. Stadyuma kadar yağmalanmadık dükkan, dövülmedik Fenerli, Cimbom tezahüratlarıyla inletilmeyen mahalle kalmıyor. Bunlar tasnif ettiğimiz şeyler değil ama bunlar bir gerçek.

Ayrıca Bordeaux'unda Celta Vigo'dan çok daha kaliteli bir takım olduğunu sana rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca klansmanımız farklı, birisi UEFA birisi Şampiyonlar Ligi.

Neyse bugün görücez, gönül isterki şu şikeci takıma yürekle nasıl top oynanıyor gösterelim. Ama Gerets efendi ve Selçuk Dereli gene engel koymazsa biz Feneri rahat yenebilecek güçteyiz.

Kardeşim iddaalı konuşmanın anlamı yok. massacre_1907 nickli arkadaşımında değindi nokta şu ki, 2000 tane Galatasaray'lı Kadıköy'e girince ne oluyo kendisi çok iyi bilir. Stadyuma kadar yağmalanmadık dükkan, dövülmedik Fenerli, Cimbom tezahüratlarıyla inletilmeyen mahalle kalmıyor. Bunlar tasnif ettiğimiz şeyler değil ama bunlar bir gerçek.

Ayrıca Bordeaux'unda Celta Vigo'dan çok daha kaliteli bir takım olduğunu sana rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca klansmanımız farklı, birisi UEFA birisi Şampiyonlar Ligi.

Neyse bugün görücez, gönül isterki şu şikeci takıma yürekle nasıl top oynanıyor gösterelim. Ama Gerets efendi ve Selçuk Dereli gene engel koymazsa biz Feneri rahat yenebilecek güçteyiz.

hahahahahhhahahhha :lmao: :lmao: :lmao:

7 senedir babalarinizi yenemedeniz kadikoyde, kadikoyde galibeyete hasret bir takim olaraktan size aciyorum

Vallahi ne diyim harbi futbolu anlamayanlarla muattap oluyoruz. Neyse, şanş yanınızdaydı, Kezmanın golündeki gibi, bizim defanstan birinin kıçına çarptı girdi, zaten ikinci yarıyı konuşmuyorum, Ümit'in golünden sonra 15 dakka sadece tek kale oynadık hatta gol dakka 53'te geldi benim maçı seyrettiğim yerde 60. dakikada bi Fener formalı adam kalp krizi geçirdi, ondan sen daha hayal dünyasında yaşamaya devam et, senin yerinde olsam giderdim yarın camii'ye bu skor için dua ederdim, allah UEFA'da yardımcınız olsun ne diyim her takım Palermo gibi 7 eksikle karşınıza çıkmaz, mesela Celta Vigo. Ayrıca Alex hanımefendi sağolsun yerde 10 dakka yattı, profosyönellik adı altında her türlü ibneliği kendine layik gördü. Tamda sarı-lacivert formaya yakışan bir davranış.

@matherto :

There are lots of football sites that opens pool for "Worlds biggest derby." and in every site Galatasaray - 5enerbahce derby comes first place. That's why we call "world biggest derby". But, I belive that Celtic - Rangers or Inter - Milan derbies should be in top 3.

Vallahi ne diyim harbi futbolu anlamayanlarla muattap oluyoruz. Neyse, şanş yanınızdaydı, Kezmanın golündeki gibi, bizim defanstan birinin kıçına çarptı girdi, zaten ikinci yarıyı konuşmuyorum, Ümit'in golünden sonra 15 dakka sadece tek kale oynadık hatta gol dakka 53'te geldi benim maçı seyrettiğim yerde 60. dakikada bi Fener formalı adam kalp krizi geçirdi, ondan sen daha hayal dünyasında yaşamaya devam et, senin yerinde olsam giderdim yarın camii'ye bu skor için dua ederdim, allah UEFA'da yardımcınız olsun ne diyim her takım Palermo gibi 7 eksikle karşınıza çıkmaz, mesela Celta Vigo. Ayrıca Alex hanımefendi sağolsun yerde 10 dakka yattı, profosyönellik adı altında her türlü ibneliği kendine layik gördü. Tamda sarı-lacivert formaya yakışan bir davranış.

@matherto :

There are lots of football sites that opens pool for "Worlds biggest derby." and in every site Galatasaray - 5enerbahce derby comes first place. That's why we call "world biggest derby". But, I belive that Celtic - Rangers or Inter - Milan derbies should be in top 3.

ne diyon olm sen yenilgi agir geldi gailba adam gibi yazi yazamamissin neyse senin seviyene duselim: 2-1 gotunuze soktuk iste 7 senedir kadikoyde fener yarragi yiye yiye akillanmadiniz mi :lol:

the "WORLD RANKING" MATCH ended once again in FENERBAHCE's VICTORY 2-1 . Its been since 1999 6alatasaray twats couldnt win a single match in kadikoy. :applause:

fenerbahce.gif

Last edited by a moderator:
sizin sagliginiz ve guvenliginiz icin yasakliyorlar tabiki... vapurla gelirseniz kapida agir bir " WELCOME TO KADIKOY " olucak o yuzden siz otobuslerle gelinde fazla oymayualim sizleri . Biraz tokat atmak lazim sizeki avrupada "aslan" gibi kukrersiniz belki 1-2 macta olsa.. kedi gibi miyavliyosunuz simdiye kadar , basit bordox takiminda bile rezil ettiniz turkleri fransizlara.

I can see you are frustrated here and you make some valid points, but at the end of the day i firmly believe that JFK must have been shot by a lone gunman, there is no substantial evidence that there was a second shooter on the grassy knolle or anywhere else, Oswald, in the conservatory, with the sniper rifle, end of story.

I can see you are frustrated here and you make some valid points, but at the end of the day i firmly believe that JFK must have been shot by a lone gunman, there is no substantial evidence that there was a second shooter on the grassy knolle or anywhere else, Oswald, in the conservatory, with the sniper rifle, end of story.

I think you talk utter nonsense Dermot, It is clear that Oswald was the fall guy. The gunman on the grassy knolle is cleary still at large.

btw 'wydad' vs 'raja' is ranked higher than inter vs milan or roma vs lazio. i doubt the validity of suchs lists cause you can't tell where the majority of visitors comes from. no offence!

Dermot you are hilarious!!! What part of NY are you at?

PS: I'm only asking so I can say "BOOO NY sucks! California is where it's at!!"

So, what part of NY are you from?

Last edited:
Yea,I'm sure this tie is the WORLD'S BIGGEST DERBY. Liverpool plays Manchester United tomorrow at Anfield in a Non-FA Sanctioned Saturday Afternoon Mini-League.

Back
Top Bottom